5 cech prawdziwej włoskiej restauracji

Kuchnia włoska to obecnie specjalność wielu restauracji w naszym kraju. Można powiedzieć, że nieustannie się one mnożą, czy jednak każda z nich będzie przenosić nas na posiłek do słonecznej Italii? Co powinno wyróżniać takie miejsce i kiedy będzie ono naprawdę wyjątkowe i prawdziwie włoskie? Przenosząc się do kraju wielkiego buta, oczami wyobraźni zobaczmy, jak wyglądają i jak pracują tamtejsze restauracje.

Jakie cechy powinna mieć włoska restauracja?

Jak już wspomnieliśmy, jest ich wiele i każda na swój własny sposób wyjątkowa. Zastanówmy się jednak, jakie cechy i walory powinny wyróżniać restaurację włoską, abyśmy mogli powiedzieć, że ma ona serce Italii?

  1. Menu – wielu osobom wydaje się, że jeśli Włochy, to tylko pizza, ale niekoniecznie. Prawdziwa restauracja o takiej specjalizacji powinna serwować bardzo urozmaicone menu, więc poza pizzą, muszą znaleźć się w nim makarony, sałatki, carpaccio wołowe, czy zupy, takie jak krem z pomidorów lub śródziemnomorska zupa rybna. I oczywiście w dobrym lokalu nie może zabraknąć pysznych włoskich deserów.
  2. Świeżość i zdrowie – ponadto włoskie restauracje powinny wyróżniać się jakością, na którą składa się świeżość składników, brak konserwantów w potrawach oraz wykorzystywanie produktów sezonowych.
  3. Wystrój, klimat, muzyka – włoska restauracja musi sprawiać, że już na progu przenosimy się do słonecznej Italii i czujemy jej wyjątkowy klimat. Muzyka, wyposażenie i dopracowanie sali dla gości pomoże nam to lepiej poczuć.
  4. Profesjonalna obsługa kelnerska – przede wszystkim ważne jest, aby osoby te znały potrawy, które serwują. Jeśli klient zada pytanie o danie, powinny potrafić odpowiedzieć. Liczy się też ich pozytywne nastawienie, a na plus może podziałać znajomość podstaw języka włoskiego.
  5. Doskonały stan techniczny zaplecza – mimo iż włosi mogą nam się poniekąd wydawać wolnymi duchami, to w prowadzeniu restauracji wykazują się pełnym profesjonalizmem. Widoczne jest to, chociażby właśnie w stanie technicznym miejsc, gdzie przygotowuje się posiłki.

Wyjątkowe miejsce na kolację

Jeśli znajdziemy w naszym mieście prawdziwą i naprawdę dobrą włoską restaurację, to chętnie będziemy jeść w niej posiłki. Być może stanie się ona naszym ulubionym miejscem na romantyczną lub rodzinną kolację.